Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüya Tabirleri Alanında Bilinmesi Gerekenler

Kaynak: rüya tabirleri,rüya yorumları
Ortalama bir kişinin yaşamının tahminen üçte birini, farklı bir deyişle tahmini yetmişbeş senelik bir yaşamın yirmibeş senesini uyuyarak tüketir. Rüya Yorumları uykuda bireyin bilinç altındaki mesajları yorumlar. Düşler insanın iç dünyasının yansıması olduğundan insana şahsına ait fikir ve duygularını değerlendirmesi konusunda öncülük eder. Bununla birlikte rüyaların bazı mesajlar verdiği dile getirilen bir konudur. Rüya Yorumlarıkonusunda gerek din alimleri, gerek filozoflar, gerekse de ilim insanları tarafından farklı açıklamalar getirilmiştir.

Rüya tabiri yapan kişinin 6. hissinin kuvvetli olmalıdır. Rüyalar tabirleri yapılırken acele edilmemelidir. Rüya yorumunun mesaj verici nitelikte olduğu kati suretle hatırlanmalı, ipuçlarına bakılarak gerekli tedbirler alınmalıdır.

Rüya tabiri yapan kişi, mutlak suretle sonuç olarak rüyayı görenin hangi derecede etkileneceğini hesaba katmalı, ruhsal problemlere sebep olacak tabirlerden mümkün olduğunca kaçınmalıdır. Nitekim bu sebeptendir ki rüyalar mutlaka hayra yorulmalıdır. Rüya yorumu yapan kişi , mutlaka takva,adetler, kültürler vb. bir çok parametre ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır.

Rüya Tabiri bizim kültürümüze hem hadisler hem önemli İslam alimleri aracılığıyla ulaştırılmıştır ve günümüzde geçerliliğini devam ettirmektedir. Rüya Yorumu yapan kimsenin bütün eski tabirler hakkında tecrübe sahibi olması ve rüya sahibinin ruh halini de değerlendirerek rüyayı yorumlaması gerekir. Rüya yorumlayanın mutlak suretle rüyanın manasını bilmesi gerekmektedir. Rüya tabiri yapılırken kesinlikle, kişinin ruh halini, rüyanın anlamını göz önünde bulundurmalı ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca ulaşılmalıdır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s